Klej do przyklejania wełny 25kg-16175
  • Klej do przyklejania wełny 25kg-16175

Klej do przyklejania wełny 25kg

44,69 zł
Brutto
Służy do przyklejania płyt z wełny mineralnej do stabilnych mineralnych podłoży. Produkt klasyfikowany jako mineralna zaprawa klejąca, posiada bardzo dobre właściwości klejące i bardzo dobrą przyczepność wstępną.
Ilość

GREINPLAST KWP
Klej do przyklejania wełny

O produkcie
Służy do przyklejania płyt z wełny mineralnej do stabilnych mineralnych podłoży. Produkt klasyfikowany jako mineralna zaprawa klejąca, posiada bardzo dobre właściwości klejące i bardzo dobrą przyczepność wstępną. Dodatek włókien przeciwskurczowych poprawia urabialność, zapewnia efekt mikrozbrojenia oraz zdecydowanie zwiększa wytrzymałość wyprawy. Klej jest integralnym elementem zestawu wyrobów do ocieplania budynków w systemach ociepleń Greinplast W, WS, WX (zgodnie z odpowiednimi AT) i Greinplast MW (zgodnie z ETA).

Konfekcjonowany w opakowania 25kg.

 

Przygotowanie zaprawy klejącej: Zawartość opakowania (25 kg) wsypać dook.. 6,2-6,7 l czystej wody i intensywnie wymieszać do uzyskania jednorodnej masy. Ilość dodawanej wody zależy od warunków atmosferycznych i chłonności podłoża. Zaprawa uzyskuje pełne właściwości robocze po upływie 5 minut oraz ponownym wymieszaniu. Czas zużycia rozrobionej z wodą zaprawy nie przekracza 2 godz.
Przyklejanie płyt z wełny mineralnej: Miejsca nakładania kleju na płyty z wełny mineralnej powinny być wcześniej nim przeszpachlowane. Klej na płycie z wełny o lamelowym układzie włókien należy nakładać na całej powierzchni pacą o wielkości zębów min. 10 mm. Na płytach o nieuporządkowanym układzie włókien klej rozkładać na obrzeżach pasami o szerokości minimum 3-4 cm a na pozostałej powierzchni kilkoma plackami o średnicy 8-12 cm. Tak przygotowane płyty należy bezzwłocznie przyłożyć do sciany i dociskać, aż do uzyskania równej powierzchni z sąsiednimi płytami. Łączna powierzchnia nałożonej masy klejącej po przyklejeniu powinna obejmować min. 40% powierzchni płyty. Niedopuszczalne jest przyklejanie wełny wyłącznie metodą na placki.

Wykonywaną powierzchnię elewacji należy osłonić przed deszczem, wiatrem, zbytnim nasłonecznieniem aż do momentu całkowitego wyschnięcia. Nie wykonywać żadnych prac przy temperaturze otoczenia i podłoża poniżej + 5°C. Projekt ocieplenia budynku określa konieczność stosowania kołków mocujących oraz ich rodzaj (zwykle przy nośnym podłożu przy stosowaniu wełny lamelowej do wys. 12 m nie są wymagane). Przy zastosowaniu wełny o nieuporządkowanej strukturze włókien należy stosować kołki mocujące w każdym przypadku. Kleju w wersji jesienno-wiosennej (opis na opakowaniu jednostkowym) nie stosować przy temperaturze wyższej jak +15°C. Produkt zawiera dodatek pigmentu. Nie stosować wyrobu do zatapiania siatki zbrojącej.
Wszelka ingerencja w skład produktu jest niedopuszczalna i może w znaczący sposób obniżyć jego jakość. Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. Zużycie kleju jest uzależnione od stopnia równości podłoża


Właściwości
 Proporcje wody
6,2 - 6,7 L

 

 Czas otwarty pracy
≥ 15 minut

 

 Temperatura stosowania
+5oC do +30o

 

 Zużycie
przyklejanie płyt - 5,0-6,0 kg/m2

KWP

Specyficzne kody

Nowy produkt