Agregaty malarskie membranowe

Agregaty malarskie membranowe w odróżnieniu od wersji z tłokiem posiadają membranę, która jest odpowiedzialna za sprężanie ciśnienia.

Cieszą się one znacznie mniejszą popularnością ze względu na posiadane ograniczenia, o których warto wspomnieć:

  • membrana co prawda jest znacznie tańsza niż uszczelnienia, jednak wymienia się ją znacznie częściej
  • uzyskują niższe ciśnienia robocze
  • urządzenia są sporo cięższe i większe ze względu na zastosowane silniki
  • membrana nie radzi sobie z podawaniem w górę co ma ogromne znaczenie przy pracach na elewacji lub dachu (przy słabszych modelach)
  • warto również dodać, iż wydajność w agregacie membranowym w stosunku do tłokowego i ich realnej mocy jest zazwyczaj mocno zawyżona
  • mały wybór urządzeń ogranicza się do stosunkowo drogich modeli włoskich lub chińskich odpowiedników
  • agregat tłokowy pracuje tylko w momencie nabijania ciśnienia po czym się wyłącza, membranowe pracują w trybie ciągłym

Należy sobie zadać pytanie - czy wolimy znacznie mocniejszy agregat membranowy, który kosztem ograniczeń pozwoli nam uzyskać znacznie większą moc i umożliwi pracę z bardziej wymagającymi materiałami.

Dodam, iż od lat z powodzeniem wdrażamy na Polski rynek chińskie agregaty membranowe sprawdzonej marki.

Są to urządzenia o zasilaniu elektrycznym 230V.

Kiedy jednak rozważają państwo zakup agregatu tłokowe amatorskiego lub jak to mają w zwyczaju nazywać je sprzedawcy półprofesjonalnego to zdecydowanie lepszym i trwalszym rozwiązaniem będzie agregat membranowy. Jakość amatorskich zabawek tak spadła, iż część modeli wycofaliśmy już lata temu a pozostałe trzymamy jako zachętę do kontaktu, podczas którego uświadamiamy klientów (jednorazowe pistolety, plastikowe zębatki, uszczelnienia wymieniane dziesięć razy częściej niż w profesjonalnych...).

Agregaty malarskie membranowe natryskowe

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-12 z 17 pozycji

Agregat malarski membranowy Tr15000f

Agregat malarski membranowy Tr15000f do malowania metodą bezpowietrzną, hydrodynamiczną (airless). Do nakładania bejc i lakierów oraz farb: akrylowych, latexowych, chlorokauczukowych, olejnych, elewacyjnych.
Cena 12 902,70 zł

Agregat malarski membranowy Tr10000f

Agregat malarski membranowy Tr10000f do malowania metodą bezpowietrzną, hydrodynamiczną (airless). Do nakładania bejc i lakierów oraz farb: akrylowych, latexowych, chlorokauczukowych, olejnych, elewacyjnych oraz dwuskładnikowych.
Cena 9 901,50 zł

Agregat malarski membranowy Tr8000f

Agregat malarski membranowy Tr8000f do malowania metodą hydrodynamiczną, (bezpowietrzną, airless) serii TR8000 produkcji firmy TECNOVER s.n.c. Włochy. Polecane do wyrobów lakierniczych stosowanych w budownictwie, stolarstwie, antykorozji oraz iniekcji.
Cena 8 597,70 zł

Agregat malarski membranowy Tr5000

Agregat malarski membranowy Tr5000 do malowania metodą hydrodynamiczną. Do wyrobów lakierniczych stosowanych w budownictwie, stolarstwie, antykorozji oraz iniekcji.
Cena 7 749,00 zł

Agregat malarski membranowy Sp 3100

Agregat malarski membranowy Sp 3100 do natrysku hydrodynamicznego (airless) farb do małych jak i dużych powierzchni zarówno wewnątrz jak i zewnątrz budynku.
Cena 7 072,50 zł

Agregat malarski membranowy Tr4000t

Agregat malarski membranowy Tr4000t hydrodynamiczny. Do farb: akrylowych, latexowych, olejnych, chlorokauczukowych oraz bejc i lakierów. Urządzenia osadzone są na wózku.
Cena 6 457,50 zł

Agregat malarski membranowy Tr4000

Agregat malarski membranowy Tr4000 do malowania metodą hydrodynamiczną. Polecane do wyrobów lakierniczych stosowanych w budownictwie, stolarstwie, antykorozji oraz iniekcji.
Cena 6 273,00 zł

Agregat malarski membranowy Tr4000p

Agregat malarski membranowy Tr4000p do malowania metodą hydrodynamiczną, (bezpowietrzną, airless). Polecane do wyrobów lakierniczych stosowanych w budownictwie, stolarstwie, antykorozji oraz iniekcji.
Cena 5 904,00 zł

Agregat malarski membranowy Sp 2500

Agregat malarski membranowy Sp 2500 jest idealnym urządzeniem do natrysku hydrodynamicznego (airless) farb zarówno do małych jak i dużych powierzchni. Przeznaczony jest do malowania farbami: poliwinylowymi, chlorokauczukowymi, olejnymi...
Cena 4 428,00 zł

Agregat malarski membranowy Df325

Agregat malarski membranowy Df325 do malowania metodą hydrodynamiczną, produkcji firmy ZHEJIANG YONGKANG Chiny. Polecany do wyrobów lakierniczych stosowanych w budownictwie, stolarstwie, antykorozji oraz iniekcji przeciwwilgociowych fundamentów.
Cena 4 305,00 zł

Agregat malarski membranowy Spx1250

Agregat malarski membranowy Spx1250 Glede. Kompaktowy i lekki hydrodynamiczny (airless) do nakładania powłok malarskich. Urządzenia osadzone jest na wózku, ułatwiającym przemieszczanie na placu budowy oraz system ssący z opakowań (wiaderek).
Cena 3 813,00 zł